چسب زدن کاغذ دیواری

اندازه گیری و آماده کردن سطح:

اولین کار این است که تخمین چند تا طاقه کاغذ دیواری برای تزئین اتاق نیاز دارید. اگر از جنسی استفاده می­کنید که در اندازه های استاندارد است، ابعاد اتاق را اندازه بگیرید و با توجه به جدول ارائه شده تعداد طاقه مورد نیاز برای پوشاندن دیوارها و سقف را بدست آورید (برای درب و پنجره­های معمولی کفایت می­کند.)

اگر از کاغذ دیواری پارچه­ای پشت کاغذی استفاده می­کنید که عرض غیراستاندارد دارند، هر دیوار اندازه بگیرید و از فروشنده بخواهید تعداد مورد نیاز شما را بدهد. چنین موادی برای دور ریختن بسیار گران هستند. کاغذ دیواری ها در آمریکا عرض طول­های متفاوتی دارند، اما معمولا به صورت طاقه­ای در یک اندازه موجود هستند تا بتوان یک محدوده خاص را پوشاند و آنرا برید و کوتاه کرد.

جدا کردن کاغذ دیواریهای قدیمی: بهتر از قبل نصب کاغذ دیواری جدیدی، کاغذ دیواری­های قدیمی را جدا کنید. حتی اگر مواد قدیمی سالم به نظر برسند، نصب کاغذ دیواری چسبی جدید ممکن است باعث بلند شدن آن شود و حباب­های زشتی پدید آید که به هیچ عنوان نمی­توان آنها را مخفی کرد.

و بعد از کندن کاغذ دیواری وینیل نیز لایه زیری نیز باقی خواهد ماند و هیچ تضمینی هم وجود ندارد که به دیوار چسبیده پس چسباندن کاغذ دیواری روی دیگری نتیجه خوبی در بر ندارد. اتاق را تا حد ممکن خالی کنید و یک ملحفه روی وسایل مانده و زمین پهن کند. قدم بعدی تشخیص نوع کاغذ دیواری است که باید از دیوار کنده شود.

کاغذ دیواری­های چاپی معمولی آب را به سرعت جذب می­کنند ولی انواع دیگر نه. برای تشخیص انواع قابل شستشو از انواع وینیل یک گوشه آن را بلند کرده و سطح خشک آنرا بکنید. لایه پلاستیکی چای کاغذ دیواری­های وینیل کنده خواهد شد اما انواع قابل شستشو توسط غلتک دندانه دار یا کاردک اره­ای یا دستگاه بخار، لایه پلاستیکی را مثل کاغذ دیوارهای چاپی بکنید.

در مورد کاغذ دیواری­های پارچه­ای پشت کاغذی می­توان پارچه را از لایه پشتی جدا کرد. قبل از رفتن سراغ روش همای سخت همین را امتحان کنید. آماده کردن سطح: وقتی کاغذ دیواری قبلی را از دیوارها و سقف جدا گردید، قدم بعدی آماده کردن سطح آن تا حد ممکن برای یک نصب موفق می­باشد، یک روکش پلاستیکی روی زمین بکشید و تمام کلیدها و پریزهای برق را با چسب نواری بپوشانید. دیوارها و سقف را با ماده تمیز کننده قوی یا صابون بشورید.

دیوارها را از پایین به بالا تمیز کنید و سپس از بالا به پایین آب بریزید. سپس بگذارید. کاملاً خشک شود. سپس، کلیه ایرادات سطح از قبیل ترک، سوراخ و آسیب وارد آمده توسط دکوراسیون قبلی یا هنگام کندن را دفع کنید. در آخر، دیوارها و سقف را با یک لایه دقیق شده چسب بپوشانید تا تمام روزنه­ ها را یکدست کرده و باعث بهبود دوام کاغذ دیواری چسبیده در طول نصب می­شود. سپس بگذارید خشک شود.

1) برای کندن کاغذ دیواری ابتدا سطح را با یک اسفنج یا اسپری تفنگی خیس کرده صبر کنید تا آب نفوذ کند. اگر لازم بود این عمل را دوباره تکرار کنید.

2) با استفاده از یک اسکریپر از قسمت درزها شروع به کندن کنید. اگر لازم بود دوباره آن را مرطوب کنید.

3) قبل از اینکه کاغذ دیواری اطراف پریز یا دیگر اتصالات را بکنید برق را قطع کنید و برای کندن کاغذ دیواری اطراف پریز پیچ های روی آن را شل کنید.

4) بعد از برداشتن قسمت عمده کاغذ دیواری، باقیمانده کاغذ دیواری که بروی دیوار به جا مانده را با اسفنج یا اسپری تفنگی و یک سکریپر از بین ببرید. پرش طولی: برای محاسبات سریع، میز چسب کاری را به فواصل 30 سانتی­متر تقسیم کنید. کاغذ دیواری مورد نیاز برای نصب را اندازه گیری کنید و روی کاغذ علامت بزنید و اولین تکه را از طول ببرید.

چسباندن کاغذ دیواری:

1) چراغها را روشن کنید تا تمام نقاطی را که چسب ندارند و چسب بزنید مات به نظر می­رسند نه براق. یک لایه قوی از چسب از مرکز کاغذ به صورت طولی بمالید.

2) یک لبه کاغذ دیواری را با میز مماس کنید و از قسمت مرکزی که چسب زده بودید به سمت لبه­ های خارجی چسب را بمالید. لبه دیگر را نیز با میز مماس کرده و همانطور چسب را بمالید. چک کنید تا هیچ جایی بدون چسب یا نازک نباشد.

3) چسب زدن را تا انتهای میز ادامه دهید. قسمت انتهای کاغذ دیواری چسب زده را تا کنید و روی خودش بذارید، قسمت چسبی روی قسمت چسبی. کاغذ را روی میز سر دهید تا قسمت تا شده آویزان شود. بقیه کاغذ دیواری را چسب بزنید و لبه دیگر را نیز مثل قبلی به روی خودش تا کنید.امیدواریم که این مقاله چسب زدن کاغذ دیواری برای شما مفید واقع شده باشد.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید