کاغذ دیواری

یکی از موارد پرکاربرد در دکوراسیون داخلی از دیرباز تا کنون استفاده از کاغذ های دیواری است. کاغذ دیواری به دلایل مختلفی همچون سهولت در نصب، تنوع در طرح و رنگ و قیمت یکی از پر کاربردترین و محبوب ترین دیوار پوش ها است.یکی از مهم ترین مزایای استفاده از کاغذ دیواری این است که میتوانید با انتخاب درست طرح و رنگ فضای خانه خود را به شکل دلخواه کوچک و بزرگ، شلوغ یا خلوت جلوه دهید

انواع کاغذ دیواری بر اساس طرح


کاغذ دیواری مدرن:

معمولا در طراحی این مدل ها سعی برآن است که طرحی نوین و خلوت همراه با زیبایی خیره کننده ارائه شود. از جمله کشور هایی که در تولید کاغذ های دیواری مدرن پیشتاز هستند می توان به امریکا ، کره شمالی و ایتالیا اشاره کرد.

کاغذ دیواری مدرن
خرید کاغذ دیواری مدرن
طرح کاغذ دیواری مدرن


کاغذ دیواری کلاسیک:

در کاغذ دیواری کلاسیک از خطوط و نقش های منحنی استفاده شده است. تقارن به کار رفته در این سبک آرامش را برای تمامی گروه های سنی به ارمغان می آورد. نکته قابل توجه در این نوع کاغذ دیواری نظم و چیدمان قانونمند این طراحی است.در کاغذ دیواری کلاسیک معمولا از رنگ های خنثی مانند خاکستری،بژ،کرم و طلایی و ... استفاده می شود.

برای مشاهده ی مدل های بیشتر به صفحه کاغذ دیواری کلاسیک مراجعه کنید.

کاغذ دیواری کلاسیک
خرید کاغذ دیواری کلاسیک
طرح کاغذ دیواری کلاسیک


کاغذ دیواری برجسته:

یکی از جدید ترین مدل ها که بسیار شکیل و زیباست کاغذ دیواری برجسته است. این نوع از کاغذهای دیواری به دلیل تنوع بسیار در طراحی یکی از پرفروش ترین های بازار می باشد. یکی از ویژگی های بارز این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو بودن آن می باشد. با لمس طرح و نقش و خطوط رگه ها طراوت و شادی را احساس کنید.

برای مشاهده ی مدل های بیشتر به صفحه کاغذ دیواری برجسته مراجعه کنید.

کاغذ دیواری برجسته
خرید کاغذ دیواری برجسته
طرح کاغذ دیواری برجسته


کاغذ دیواری سه بعدی:

اگر به دنبال فضاهای خاص هستید سعی کنید در دکوراسیون داخلی منزل خود از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید. ایجاد منظره ای سه بعدی با زیبایی بی نظیر در فضای خانه شما ایجاد می کند. در این طراحی از اشکال هندسی سه بعدی استفاده می شود.

برای مشاهده مدل های بیشتر به صفحه ی کاغذ دیواری سه بعدی مراجعه کنید.

کاغذ دیواری سه بعدی
خرید کاغذ دیواری سه بعدی
طرح کاغذ دیواری سه بعدی


کاغذ دیواری تصویری:

پوستر دیواری یکی از پرطرفدارترین محصولات است و بر اساس سلیقه شخصی مشتری طراحی و چاپ می گردد. یکی از مزایای این نوع کاغذ دیواری این است که سفارش بر اساس ابعاد دلخواه شما تدوین و تولید می گردد.

برای مشاهده ی مدل های بیشتر به صفحه ی کاغذ دیواری تصویری مراجعه کنید.

کاغذ دیواری تصویری
خرید کاغذ دیواری تصویری
انواع کاغذ دیواری تصویری


کاغذ دیواری ساده:

یکی از پرکاربرد ترین انواع کاغذ دیواری ،کاغذ دیواری ساده است. این مدل یکی از پرفروش ترین مدل های دیوار پوش است. زیرا امروزه ترکیب این نوع با کاغذ دیواری گل دار طراحی زیبا و مدرنی را ایجاد می کند. یکی از مزایای ارزنده این نوع از محصولات قیمت مناسب آن است.در آلبوم های طراحان دکوراسیون یا فروشندگان اگر دقت کرده باشید، در کنار هر کاغذ دیواری طرح داری یک کاغذ دیواری ساده هم رنک آن استفاده شده است.

کاغذ دیواری گلدار:

در طراحی این مدل کاغذ دیواری از طرح های گل با رنگ ها و مدل های متفاوت استفاده شده است.این مدل با طراحی های متنوع و جدید خود توجه بسیاری از مشتریان را جلب کرده است. در برخی طرح ها از گل های ریز و گل برگ استفاده شده است که برای دیوار های کوتاه بسیار زیبا خواهد بود در برخی دیگر از گل های درشت با رنگ های متفاوت استفاده شده است که در دکوراسیون داخلی خانه های بزرگ به کار می رود.

برای مشاهده مدل های بیشتر به صفحه ی کاغذ دیواری گلدار مراجعه کنید.

کاغذ دیواری گلدار
کاغذ دیواری گلدار
خرید کاغذ دیواری گلدار


انواع کاغذ دیواری بر اساس کاربرد


کاغذ دیواری طرح کودک :

در کاغذ دیواری اتاق کودک معمولا از پوستر های عروسکی استفاده میشود و رنگ کاغذ دیواری بنا به جنسیت کودک انتخاب می شود.

کاغذ دیواری طرح کودک
خرید کاغذ دیواری طرح کودک
انواع کاغذ دیواری طرح کودک


کاغذ دیواری دخترانه:

اگر کودک شما دختر است باید سعی کنید از رنگ های صورتی و بنفش و قرمز استفاده کنید. انتخاب رنگ سلیقه ای است و باید با دکور داخلی اتاق کودک دلبند شما انتخاب شود. سعی کنید برای کاغذ دیواری اتاق کودک از کاغذی استفاده کنید که قابل شستشو باشد و به راحتی تمیز شود.

کاغذ دیواری دخترانه
خرید کاغذ دیواری دخترانه
انواع کاغذ دیواری دخترانه


کاغذ دیواری پسرانه:

در طرح های کاغذ دیواری پسرانه بیشتر از شخصیت های کارتونی مانند مردعنکبوتی،سوباسا،مک کوئین،بت من و ... به کار می رود. رنگ هایی که در کاغذ های دیواری پسرانه به کار می رود بیشتر تن آبی دارد.


کاغذ دیواری سالن پذیرایی:

یکی از مهم ترین فاکتور های چیدمان و طراحی داخلی از نظر متخصصان این حوزه کاغذ دیواری است .به همین دلیل است که در هنگام خرید و انتخاب کاغذ دیواری بایستی عوامل متعددی را در نظر گرفت . از آنجایی که سالن های پذیرایی اولین جایی هستند که پس از ورود به منزل دیده می شوند و مهمان ها معمولا در آنجا پذیرایی می شوند ، زیبایی و جذابیت آن بسیار مهم است . کاغذ دیواری پذیرایی می تواند بیانگر سلیقه و شخصیت شما باشد


نکات مهم خرید کاغذ دیواری پذیرایی:


• اگر اتاق پذیرایی شما کوچک است از رنگ های روشن و طرح های ریز استفاده کنید.
• اگر اتاق پذیرایی شما بزرگ است ترکیبی از رنگ های روشن و تیره جلوه خانه را دو چندان خواهد کرد.
• سعی کنید رنگ کاغذ دیواری پذیرایی را متناسب با دکور داخلی انتخاب کنید.
• برای پشت تلوزیون از کاغذ دیواریهای طرح دار با مدل های شیک استفاده کنید.

کاغذ دیواری اتاق نشیمن:

اتاق نشیمن محلی برای دور هم جمع شدن است معمولا برای تزئین این اتاق از ترکیب مدل گل دار و ساده استفاده می شود. رنگ کاغذ دیواری اتاق نشیمن معمولا متناسب با دکور داخلی انتخاب می شود.


کاغذ دیواری اداری:

دفاتر کاری که در شرکت ها و اداره ها قرار دارد، مکان تمرکز و انجام امور کاری است. همچنین افراد مدت زمان زیادی را در دفتر کار می گذرانند. به همین دلیل، بهتر است دکوراسیون داخلی به گونه ای باشد که آرامش مورد نیاز را فراهم کند. دکوراسیون فضای اداری معمولا آرام، روشن، پرنور و عاری از هر رنگ و طرحی است که موجب حواس پرتی شود. برای این منظور، کاغذ دیواری اداری رنگ روشن و معمولا از رنگ های خنثی انتخاب می شود. رنگ های طوسی روشن، سفید، بژ، آبی بسیار روشن، لیمویی، سبز کم رنگ و استخوانی برای دفتر اداری عالی است. کاغذ دیواری های رنگ روشن را می توان با کاغذ دیواری های تیره هماهنگ با آن ست کرد. بدین صورت که معمولا یک دیوار با کاغذ دیواری تیره پوشش داده می شود و روی سایر دیوارها، کاغذ دیواری روشن هماهنگ با آن نصب می شود. دیوار پشت میز کار که دید بیشتری از بیرون از دفتر دارد و در عین حال در مقابل چشم فردی که در داخل دفتر مشغول کار است، نیست، دیواری مناسبی برای نصب کاغذ دیواری تیره تر است.


کاغذ دیواری اتاق خواب:

برای انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب باید علاوه بر کیفیت و سایر موارد ، از نظر رنگ وسواس بیشتری به خرج داد زیرا اتاق خواب محل آرامش است، یعنی محلی برای استراحت و رهایی از فشارهای روز مره.پس در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب طرح و رنگ اهمیت بیشتری پیدا میکند برای طرح و رنگ اتاق خواب معمولا رنگ مشخصی تعریف نشده و بسته به روحیات و سلیقه فرد بستگی دارد و اینکه چه رنگ هایی به او آرامش میدهد. اما بطور کلی تعدادی توصیه برای کاغذ دیواری اتاق خواب به شما میدهیم در اتاق خواب های کوچک بهتر است از رنگ های روشن استفاده کنیم زیرا رنگ های روشن دلگیر و کوچکی اتاق خواب را پوشش میدهد و محیط را بزرگتر از اندازه نشان میدهد.

انتخاب بهترین طرح و رنگ کاغذ دیواری


یکی از نکات مهمی که در انتخاب رنگ کاغذ دیواری باید توجه داشته باشید این است که طرح و رنگ کاغذ دیواری با سایر وسایل خانه هارمونی داشته باشد.
در زیر به برخی از نکات اصلی انتخاب رنگ کاغذ دیواری اشاره میکنیم:
• کاغذ دیواری طلایی و نقره ای بیشتر در دکوراسیون کلاسیک مورد استفاده قرار میگیرند.
• کاغ دیواری های رنگ تیره فضا را کوچک تر نشان میدهند و در عین حال حس آرامش را القا میکنند.
• کاغذ دیواری با طرح گل یا هر طرح تکرار شونده دیگر باعث بزرگتر دیده شدن فضا میشوند و همچنین میتوانند ناهواری سطح دیوار را بپوشانند.
• کاغذ دیواری با طرح های درشت معمولا برای فضاهای بزرگ مناسب هستند و باعث ایجاد فضای صمیمی و دنج می شوند.
• انتخاب رنگ های روشن در کاغذ دیواری نیز به بزرگ تر نشان دادن فضا کمک میکنند.
• کاغذ دیواری با ره های عمودی برای بلند تر نشان دادن سقف مناسب است و در راه های افقی باعث می شوند سقف کوتاه تر به نظر بیاید.


کاغذ دیواری های سه بعدی و طرح گل داماسک از پر طرفدارترین مدل های کاغذ دیواری هستند.از کاغذ دیواری هایی سه بعدی معمولا روی یکی از دیوار های اصلی پذیرایی استفاده می شود. از کاغذ دیواری طرح گل داماسک معمولا برای فضای پشت تلوزیون و یا دیوار های اصلی پذیرایی استفاده می شود.از کاغذ دیواری طرح داماسک معمولا برای طراحی داخلی منازل لاکچری استفاده می شود.

دلایل محبوبیت کاغذ دیواری


• تنوع در طرح و رنگ و جنس
• تنوع قیمت
• سهولت و سرعت اجرا
• قابل شست و شو بودن
• مقاومت بالا

قیمت کاغذ دیواری


قیمت کاغذ دیواری به صورت رولی محاسبه می‌شود. هر رول کاغذ دیواری، متراژ مشخصی را پوشش می‌دهد. از عواملی که در قیمت کاغذ دیواری تاثیر گذار می‌باشد، جنس کاغذ دیواری، برند و واردات آن از کشور‌های خارجی می‌باشد. با توجه به منع واردات کالا‌های خارجی، قیمت کاغذ دیواری خارجی با توجه به نوسانات ارز، پایدار نیست


راهنمای خرید کاغذ دیواری


افرادی که قصد دارند در دکوراسیون داخلی منزلشان تغییر و تحولاتی حاصل کنند و به دنبال راه کار هایی ارزان هستند میتوانند با تغییر کاغذ دیواری منزل این کار را بکنند. اما تنوع کاغذ دیواری های موجود در بازار اغلب افراد را سر در گم می کند . به همین دلیل بهتر است پیش از رفتن به بازار برای خرید کاغذ دیواری ، مدل های مختلف آن را در سایت ها مشاهده کنید و متناسب با سبک خانه و سلیقه ی خود بهترین گزینه را انتخاب کنید . شرکت تیراژه هارمونی در راستای کمک به شما عزیزان جهت خرید کاغذ دیواری آسان این امکان را برای شما فراهم کرده است که از مدل های مختلف این مجموعه دیدن نمایید و طرح و رنگ مورد نظرتان را با مراجعه به فروشگاه خریداری نمایید.