تهیه چسب کاغذ دیواری

روش تهیه چسب کاغذ دیواری

رنگ دیوار های خانه یکی از مواردی است که بسیار در معرض دید قرار دارد و هماهنگی آن با سایر وسایل خانه بسیار اهمیت دارد . امروزه دیوار پوش های متنوعی در بازار وجود دارد که باعث می شود تنوع طلبی در رنگ دیوار ها بیشتر شود . اگر شما نیز به تعداد دفعات زیاد دیوار پوش منزلتان را عوض می کنید بهتر است خودتان با فوت و فن این کار آشنا شوید و به سادگی این کار را در منزل انجام دهید .

کاغذ دیواری

امروزه برای زیبا سازی منازل از دیوار پوش های متنوعی استفاده می شود. اگر به دنبال تغییر دکوراسیون  هستید می توانید از انواع کاغذ دیواری در طراحی داخلی منزل خود استفاده کنید. بعد از انتخاب مدل کاغذ دیواری  به مرحله نصب کاغذ دیواری می رسیم. اگر می خواهید از کاغذدیواری سه بعدی یا کاغذ دیواری گل دار استفاده کنید نصب آن را به نصابان ماهر واگذار کنید. اگر می خواهید از کاغذ دیواری های ساده در رنگ های متنوع استفاده کنید باید از  چسب مخصوص کاغذ دیواری استفاده کنید. در این مقاله قد داریم روش های تهیه چسب کاغذ دیواری را آموزش دهیم. با ما همراه باشید.

چسب کاغذ دیواری

ابزار مورد نیاز برای تهیه چسب کاغذ دیواری

رول کاغذ دیواری متناسب با چیدمان منزل ، چسب چوب ، کاردک پلاستیکی ، موکت بر ، قلمو نقاشی و چسب مخصوص کاغذ دیواری .

کاغذ دیواری

زیر ساخت نصب کاغذ دیواری

ابتدا زیر ساخت نصب کاغذ دیواری را فراهم کنید .اگر میخواهید دیوارپوش هایتان ظاهر زیبایی داشته باشند و بدون عیب و ایراد نصب شوند باید یک سری نکات را قبل از نصب آنها انجام دهید . برای این کار لازم است در ابتدا دیوارتان را مورد بازبینی قرار دهید تا اگر مشکل رطوبت  ، ترک و یا غیره باشد رفع نمایید تا پس از نصب  دچار مشکل نشوید .

  برای این کار باید ببینید که زیر ساختی که قرار است زیر دیوار پوش قرار بگیرد چیست  اگر دیوارتان گچی است و قبلا نقاشی نشده است بهتر است قبل از نصب روغن الیف بر روی دیوار با استفاده ار فرچه رنگ بمالید  تا دیوار لغزندگی کافی پیدا کند ، بعد از این کار میتوانید چسب چوب روی روغن زده  تا دیوارپوش بهتر بر روی دیوار بنشیند .

اگر دیوارتان قبلا رنگ شده است میتوانید اندکی چسب چوب را با آب رقیق کرده و سپس آن را همانند رنگ بر روی دیوار بمالید .  این کار علاوه بر اینکه گرد و غبار را از روی دیوار پاک می کند باعث می شود که چسب مخصوص کاغذ دیواری راحت تر بر روی کار بنشیند . چنانچه حتی دیوار خانه شما گچ کاری هم نشده است و سنگی است باید دیوارتان را در ابتدا بتونه کاری کنید  برای این کار می توانید مل و چسب کاغذ دیواری را با یکدیگر ترکیب کنید و بر روی سنگ ها بمالید و سپس روند بال را برای آن ادامه دهید .

کاغذ دیواری

 

بهترین روش برش کاغذ دیواری

حالا كه ديوار آماده شده مي‌توانيد برش کاغذ دیواری‌ها را شروع كنيد. براي اين كار ابتدا ارتفاع ديوار را دقيق اندازه بگيريد. معمولا بيشتر خانه‌هاي استاندارد ارتفاع ۲۷۰‌سانتي‌متري دارند. حالا از لب قرنيز دیوار قواره اول را ۱۰‌سانتي‌متر بيشتر يعني ۲۸۰‌سانتي‌متر اندازه مي‌گيريد و با تيغ موكت‌بري برش مي‌زنيد. درنظر گرفتن ۱۰ سانت اضافه براي همسان كردن بالا و پايين ديوار و گل كاغذ الزامي است.

حالا شما نمونه اول را داريد و بايد سراغ نمونه كناري آن برويد. براي برش نمونه دوم، ابتدا گل‌هاي هر دو کاغذ دیواری را با هم تنظيم كنيد تا پس از نصب شكل زيبايي به‌خود بگيرد. يادتان باشد در برش قواره دوم ممكن است ۴۰‌تا‌۶۰‌سانتي‌متر از كاغذتان براي جور شدن گل‌ها با هم پرت برود كه كاملا طبيعي است.

حالا قواره دوم را پس از جور كردن گل‌هاي هر دو با هم به اندازه طول قواره اول برش مي‌زنيد و همين كار را در قواره سوم و بعدي‌ها ادامه مي‌دهيد. در هر كدام از قواره‌ها، جور بودن گل‌ها بسيار مهم است. اما اگر در 2، 3 قواره اول گل‌هاي كاغذ با هم جور شد خيالتان براي ادامه كار راحت‌تر خواهد شد. بعد از برش دادن هر 3 قواره نوبت نصب آنها روي ديوار مي‌رسد.

کاغذ دیواری

نصب کاغذ های برش خورده

كاغذ‌هاي يك ديوار، از پيش مشخص شده، برش خورده و در كنار هم چيده شده‌اند. حالا بايد چسب را بسازيد. براي اين كار، ۱۰۰ گرم پودر چسب را در نيم‌ليتر آب حل كنيد. براي اينكه چسب يكنواختي داشته باشيد بايد پس از اضافه كردن پودر به آب، دائم آن را هم بزنيد تا گلوله گلوله نشود. حالا نوبت آن است كه پشت کاغذ دیواری‌ را با استفاده از قلمو، چسب كاري كنيد.

چسب را به‌گونه‌اي بزنيد كه در همه سطح كاغذ و به‌صورت مساوي پخش شود. قواره اول را كه چسب زديد آن را چند تا بزنيد و از قسمت بالا به پايين به ديوار بچسبانيد. از آنجا كه قواره شما ۱۰ سانت اضافي دارد مي‌توانيد از بالا و پايين ۵ سانت كامل درنظر بگيريد. هنگام چسباندن قواره اول، به نيمه كه رسيديد دست بكشيد و سراغ نصب قواره دوم برويد. اين كار به شما كمك مي‌كند تا 2 قواره را راحت‌تر با هم تراز و جور كنيد. قواره دوم را نيز پس از جفت كردن گل‌ها با هم تا نصفه مي‌چسبانيد و بعد نيمه نچسبيده قواره اول را به‌صورت كامل نصب مي‌كنيد. همين قاعده نصفه چسباندن را تا آخر ديوار ادامه بدهيد. يادتان باشد، درز كاغذ های ديواري بايد به سمت نور تنظيم شود تا كار زيبا‌تر به‌نظر برسد.

چسباندن هر قواره را كه تمام كرديد، خيلي نرم با كاردك پلاستيكي روي كاغذ بكشيد تا خوب به ديوار بچسبد. تمام كاغذهاي يك طرف ديوار كه نصب شد، فرصت داريد تا اضافه‌هاي بالا و پايين را با استفاده از تيغ موكت‌بري حذف كنيد و يك ديوار‌تر و تميز داشته باشيد. فراموش نكنيد، اگر پايين ديوارتان قرنيز دارد، کاغذ دیواری را تا لب آن بكشيد و روي آن را آزاد بگذاريد.

کاغذ دیواری

نصب کاغذ دیواری حرفه ای

هنگام نصب كاغذ ديواري ممكن است مشكلاتي برايتان پيش بيايد كه بروز آنها ناگزير به‌نظر مي‌رسد. اگر هنگام نصب مشاهده كرديد كه كاغذتان از وسط تا خورده يا شكسته شده، نگران نباشيد چرا كه اين ترك‌ها و شكستگي‌ها پس از نصب و صاف كردن كاغذ با كاردك پلاستيكي روي ديوار از بين مي‌رود. مشكل مهم ديگر ، پيدا شدن حباب‌هاي ريز و درشت زير كار است. شايد شما بخواهيد با دست يا كاردك كشيدن، اين حباب‌ها را از بين ببريد.

کاغذ دیواری

اما بايد بدانيد كه اين بخشي از فوت وفن كاغذ های ديواري كردن است و حباب‌ها معمولا 2- 3روز پس از نصب خودبه‌خود از بين مي‌روند. اين اتفاق در فصل سرد سال بيشتر رخ مي‌دهد. براي تهيه چسب کاغذ دیواری بايد به غلظت عسل يا رنگ برسيد تا كيفيت آن از بين نرود. براي نصب کاغذ دیواری روي ستون‌ها يا ديوارهاي پله و محوطه‌هاي دوبلكس، بهتر است هنگام انتخاب و خريد سراغ مدل‌هاي گلدار نرويد. چرا كه جور كردن گل هر قواره كاغذ های ديواري هنگام نصب كمي مشكل مي‌شود. تا آنجا كه مي‌توانيد کاغذ دیواری كردن خانه‌تان را در روزهاي گرم سال انجام دهيد.

برای مشاهده جدیدترین مدل های کاغذ دیواری و پارکت لمنیت از سایت تیراژه هارمونی دیدن فرمایید.

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید