انواع کاغذ دیواری و موارد استفاده

کاربرد انواع کاغذ دیواری

بهترین گزینه برای تزیئن دیوار  ، کاغذ دیواری محسوب می شود .کاغذ های دیواری می تواند به تنهایی به کار رود یا با رنگ ترکیب شود و بعضی از دیوارها رنگ داشته باشد و بعضی از دیوارها را  با کاغذ های رنگی  تزئین می کنند.در تصاویری که برایتان انتخاب کردیم انواع کاغذ دیواری را با طرح های مختلف و موارد استفاده کاغذ دیواری در هال یا پذیرایی ، اتاق خواب ، راهرو ها را به شما نشان می دهیم .کاغذ های دیواری را می توانید برای پشت تلویزیون یا تخت خواب بصورت تک دیوار هم استفاده کنید، که در تصاویر پایین می توانید همه این نمونه های استفاده از نصب کاغذ دیواری را مشاهده کنید

کاغذ دیواری اتاق خواب

در انتخاب کاغذ دیواری اتاق خواب نکات بسیاری موثر است.

یکی از معیار های انتخاب وابسته به این است که اتاق خواب برای چه کسی است؟ کودک است یا نوجوان؟ دختر است یا پسر؟

در کاغذ دیواری اتاق کودک معمولا از پوستر های عروسکی استفاده میشود و رنگ کاغذ دیواری بنا به جنسیت کودک انتخاب می شود.

در اتاق خواب عروس و داماد بنا به دکوراسیون اتاق خواب رنگ کاغذ دیواری انتخاب می شود.امروزه اکثر عروس و داماد ها عکس عروسی خود را به صورت پوستر برای پشت تخت انتخاب می کنند.

کاغذ دیواری اتاق خواب

کاغذ دیواری پشت تلویزیون

امروزه در طراحی های مدرن برای تماشای تلوزیون از اتاق مخصوصی استفاده می کنند . معمولا در این اتاق خواب ها برای نمای پشت تلوزیون از کاغذ دیواری های برجسته و کاغذ دیواری های گل دار استفاده می شود. معمولابرای دیوار های کناری از کاغذ دیواری ساده یا رنگ سفید استفاده می کنند.

کاغذ دیواری اتاق نشیمن

کاغذ دیواری اتاق نشیمن

اتاق نشیمن محلی برای دور هم جمع شدن است معمولا برای تزئین این اتاق از ترکیب کاغذ دیواری گل دار و ساده استفاده می شود. رنگ کاغذ دیواری اتاق نشیمن معمولا متناسب با دکور داخلی انتخاب می شود.

کاغذ دیواری طرح دار 

کاغذهای طرح دار زیبایی خاصی به محیط می دهد تنها نکته ای که در این نوع کاغذ دیواری به نظر می رسد این است که اگر همه دیوار ها دارای کاغذ دیواری طرح دار شود خانه شلوغ و خسته کننده به نظر خواهد رسید. در انتخاب کاغذ طرح دار باید کاغذ دیواری ساده ای به رنگ زمینه  کاغذطرح دار انتخاب شود. تا محیطی آرام و دلنشین به ارمغان بیاورد.

کاغذ دیواری با زمینه روشن 

یکی از کاربرد های این نوع کاغذ دیواری برای خانه های کوچک است. کاغذهای رنگ روشن باعث بزرگتر جلوه دادن اتاق می شود و محیطی زیبا و دلنشین ایجاد می کند

کاغذ دیواری با رنگ ها ی متفاوت 

در طراحی دکوراسیون مدرن از کاغذ دیواری هایی با رنگ های متنوع استفاده می شود. انتخاب کاغذ دیواری متناسب با طراحی داخلی منزل بهتیرین انتخاب خواهد بود

کاغذ دیواری مدرن


با ورود طراحی مدرن دردکوراسیون داخلی کاغذ دیواری مدرن وارد بازار شد. این نوع کاغذ دیواری به دلیل نقش ها و رنگ های شادی که در آن به کار رفته است توجه بسیارری از مشتریان را به خود جلب کرده است معمولا در طراحی این نوع کاغذ دیواری سعی برآن است که طرحی نوین و خلوت همراه با زیبایی خیره کننده ارائه شود.از جمله کشور هایی که در تولید کاغذ دیواری مدرن مهارت دارند می توان به امریکا کره شمالی و ایتالیا اشاره کرد.

مدل های کاغذ دیواری مدرن

کاغذ دیواری کلاسیک


سبک کلاسیک از سالها پیش وارد طراحی داخلی شده است.یکی از سبک های معروف و به روز در دکوراسیون داخلی سبک کلاسیک می باشد.در کاغذ دیواری کلاسیک از خطوط و نقش های منحنی استفاده شده است.تقارن به کار رفته در این سبک آرامش را برای تمامی گروه های سنی به ارمغان می آورد.نکته قابل توجه در این نوع کاغذ دیواری نظم و چیدمان قانونمند این طراحی است.در کاغذ دیواری کلاسیک معمولا از رنگ های خنثی مانند خاکستری،بژ،کرم و... استفاده می شود.


کاغذ دیواری برجسته


یکی از جدید ترین مدل های کاغذ دیواری که بسیار شکیل و زیباست کاغذ دیواری برجسته است.این نوع کاغذ دیواری به دلیل تنوع بسیار در طراحی یکی از پرفروش ترین کاغذ دیواری های بازار می باشد.یکی از ویژگی های بارز این نوع کاغذ دیواری قابل شستشو بودن آن می باشد.با لمس طرح و نقش و خطوط رگه ها طراوت و شادی را احساس کنید.

طرح کاغذ دیواری کلاسیک

کاغذ دیواری تصویری


اگر دردکوراسیون داخلی مدرن دقت کرده باشید با محصولات جدیدی در این دکوراسیون مواجه خواهید شد،یکی از این محصولات کاغذ دیواری تصویری می باشد. در این طراحی پوستر مورد علاقه شما بر روی دیوار نصب می شود.کاغذ دیواری تصویری یکی از پرطرفدارترین محصولات در عصر حاضر می باشد زیرا بر اساس سلیقه شخصی مشتری طراحی و چاپ می گردد. یکی از مزایای این نوع کاغذ دیواری این است که سفارش بر اساس ابعاد دلخواه شما تدوین و تولید می گردد.

 

 

طرح های کاغذ دیواری سه بعدی


کاغذ دیواری سه بعدی


اگر به دنبال فضاهای خاص هستید سعی کنید در دکوراسیون داخلی منزل خود از کاغذ دیواری سه بعدی استفاده کنید.ایجاد منظره ای سه بعدی همراه با زیبایی بی نظیر غییرات عظیمی در فضای خانه شما ایجاد می کند. در این طراحی از اشکال هندسی سه بعدی استفاده شده است و مطابق با سلیقه و سایز سفارش مشتری تولید و عرضه می گردد.تنها نکته ای که در این نوع کاغذ دیواری حائز اهمیت است نصب آن است. برای نصب کاغذ دیواری به دقت و توجه بسیاری نیاز دارید. سعی کنید برای نصب آن از نصاب های حرفه ای کمک بگیرید.


کاغذ دیواری ساده


یکی از پرکاربرد ترین انواع کاغذ دیواری ،کاغذ دیواری ساده می باشد. این مدل کی از پرفروش ترین مدل های کاغذ دیواری است زیرا امروزه ترکیب این نوع کاغذ دیواری با کاغذ دیواری گل دار طراحی زیبا و مدرنی را ایجاد می کند. یکی از مزایای ارزنده این نوع کاغذ قیمت مناسب آن است.در آلبوم های کاغذ دیواری اگر دقت کرده باشید کنار هر کاغذ دیواری طرح داری یک کاغذ دیواری ساده هم رنک آن ست شده است.

کاغذ دیواری ساده

کاغذ دیواری گل دار


در طراحی این مدل کاغذ دیواری از طرح های گل با رنگ ها و مدل های متفاوت استفاده شده است.این مدل با طراحی های متنوع و جدید خود توجه بسیاری از مشتریان را جلب کرده است.در برخی طرح ها از گل های ریز و گل برگ استفاده شده است که برای دیوار های کوتاه بسیار زیبا خواهد بود در برخی دیگر از گل های درشت با رنگ های متفاوت استفاده شده است که در دکوراسیون داخلی خانه های بزرگ به کار می رود.

کاغذ دیواری آبرنگی


کاغذ دیواری آبرنگی آمیخته ای از نقاشی و طرح های آبرنگی است که بیشتر برای اتاق خواب و فضاهای هنری کاربرد دارد.در این مدل از رنگ های شاد و فانتزی استفاده می کنند. در طراحی جدید این مدل کاغذ دیواری از طرح گل هم استفاده شده است که گل ها را با آبرنگ طراحی کرده اند بسیار جذاب و شیک می باشد.

طرح های کاغذ دیواری آبرنگی

کاغذ دیواری های دخترانه


کاغذ دیواری دخترانه


اگر قصد خرید کاغذ دیواری برای اتاق کودک خود را دارید اولین نکته ای که بسیار اهمیت دارد جنسیت کودک است.اگر کودک شما دختر است باید سعی کنید از رنگ های صورتی و بنفش و قرمز استفاده کنید.انتخاب رنگ سلیقه ای است و باید با دکور داخلی اتاق کودک دلبند شما انتخاب شود. سعی کنید برای کاغذ دیواری اتاق کودک از کاغذی استفاده کنید که قابل شستشو باشد و به راحتی تمیز شود.


کاغذ دیواری پسرانه


در طرح های کاغذ دیواری پسرانه بیشتر از شخصیت های کارتونی که کودکان جذب شوند استفاده شده است شخصیت های کارتونی مانند مردعنکبوتی،سوباسا،مک کوئین،بت من و ... .رنگ هایی که در کاغذد دیواری پسرانه به کار می رود بیشتر تن آبی دارد. سعی کنید در انتخاب رنگ کاغذ دیواری دقت کنید و آن را متناسب با دکور داخلی اتاق کودک انتخاب کنید.

کاغذ دیواری های پسرانه

کاغذ دیواری سالن پذیرایی


کاغذ دیواری نقش موثری در زیبایی خانه دارد. اگر قصد خرید کاغذ دیواری برای اتاق پذیرایی را دارید،به نکات زیر توجه کنید:
اگر اتاق پذیرایی شما کوچک است از رنگ های روشن و طرح های ریز استفاده کنید.
اگر اتاق پذیرایی شما بزرگ است ترکیبی از رنگ های روشن و تیره جلوه خانه را دو چندان خواهد کرد.
سعی کنید رنگ کاغذ دیواری پذیرایی را متناسب با دکور داخلی انتخاب کنید.
برای پشت تلوزیون از کاغذ دیواری طرح دار با مدل های شیک استفاده کنید.
دکوراسیون پذیرایی کسل کننده و بی نظم به نظر می رسد از این رو بهتر است در هنگام انتخاب رنگ کاغذ دیواری پذیرایی به هماهنگ بودن رنگ های موجود در سالن پذیرایی توجه لازم را داشته باشید.

کاغذ دیواری پوستری


یکی از پر طرفدار ترین انواع کاغذ دیواری، کاغذ دیواری پوستری می باشد. زیرا مطابق با سلیقه و سفارش مشتری تولید و عرضه میگردد. قیمت این نوع کاغذ بسیار مناسب است و تنوع در این نوع کاغذ دیواری به وضوح دیده می شود.نصب این نوع کاغذ دیواری بسیار آسان است .

کاغذ دیواری

نوشتن دیدگاه


تصویر امنیتی
تصویر امنیتی جدید